Twoja twarz na to zasługuje! Czyli podstawowe zasady oczyszczania i pielęgnacji twarzy.

Skóra

model-mask-final

Codzienne oczyszczanie i pielęgnacja twarzy to zabiegi, na które skóra naszej twarzy liczy każdego dnia. Usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni naskórka, a następnie nałożenie na niego wybranego kremu do twarzy, pozwoli utrzymać twarz we właściwej kondycji, zapobiec niedoskonałościom oraz zwiększyć odporność przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. O czym należy pamiętać, wykonując te zabiegi? Poznaj podstawowe zasady oczyszczania i pielęgnacji twarzy!

Obowiązkowe oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń powinno być zabiegiem poprzedzającym proces nakładania kremu do twarzy oraz innych preparatów pielęgnacyjnych. Nieczystości, które zbierają się na naszej skórze każdego dnia, stanowią silną barierę dla aktywnych składników zwartych w kosmetykach do pielęgnacji – przez to nie mogą one przenikać w głębokie warstwy naskórka, powodując tym samym, że krem działa mniej efektywnie.

Oczyszczanie skóry – rano i wieczorem

Należy jednak pamiętać o tym, by zabieg oczyszczania twarzy przeprowadzać nie tylko wieczorem, przed nałożeniem kremu na noc, ale też rano, bowiem w ciągu nocy na naszej skórze również zbierają się nieczystości w postaci kurzu, potu czy nadmiaru sebum. Poranne oczyszczanie twarzy pozwoli nam nie tylko wzmocnić działanie kremu nawilżającego, ale też znacznie ułatwić wykonywanie makijażu – podkład czy korektor będą w ten sposób lepiej utrzymywać się na powierzchni skóry.

Krem do twarzy – dostosuj go do swojej cery

Krem do twarzy jest bardzo ważnym kosmetykiem dla kobiety. To jednak, czy będzie on matujący, intensywnie nawilżający czy odżywczy, zależy przede wszystkim od typu naszej cery. Każdy rodzaj skóry posiada inną strukturę oraz niedoskonałości, które wymagają od nas stosowania różnych kosmetyków do pielęgnacji. Kremy dla cery suchej i wrażliwej powinny być bogate w składniki nawilżające, ale przy tym pozbawione substancji, które mogłyby podrażnić skórę. W przypadku cery tłustej i mieszanej najlepiej zaś sprawdzają się kremy matujące, które ograniczają nadmierną produkcję sebum przez gruczoły łojowe.

Stosuj oddzielny krem na dzień i krem na noc

Jeżeli zależy nam na tym, by nasza twarz była odpowiednio wypielęgnowana każdego dnia, musimy zdecydowanie oddzielić dzienną i nocną pielęgnację twarzy. Krem na dzień powinien przede wszystkim odpowiednio nawilżać naszą twarz i chronić ją przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Natomiast zadaniem kremu na noc jest odbudowa i regeneracja naskórka, który uległ uszkodzeniu w ciągu dnia. Bardzo ważne jest to, aby stosować te dwa produkty o właściwej porze dnia – posiadają one różny skład, który został przystosowany do spełniania odmiennych funkcji.

Jak stosować wybrany krem do twarzy?

Poza wyborem odpowiedniego kremu do twarzy, dużo uwagi musimy poświęcić na jego właściwą aplikację. Krem najlepiej nakładać punktowo na skórę, zaś później rozcierać go na całej powierzchni twarzy. Każdy krem należy nakładać na twarz, delikatnym, ale masującym ruchem – to pozwoli skórze lepiej wchłaniać jego aktywne składniki, a przy tym poprawiać jej krążenie i napięcie. Po aplikacji kremu należy odczekać około 15-20 minut, by preparat miał czas dokładnie wchłonąć się w naskórek. Przy nakładaniu kremu nie możemy w żaden sposób pominąć okolic oczu, szyi oraz dekoltu. Tam również skóra potrzebuje codziennej dawki nawilżenia oraz ochrony przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

Jak dobierać kosmetyki? Zrób test!

Nie wiesz, jak dobrać właściwe kosmetyki do pielęgnacji swojej twarzy? Zrób pielęgnacyjny test płynów do demakijażu i kremów do twarzy Garnier – zaznacz wszystkie potrzeby swojej skóry i wybierz odpowiednie preparaty do pielęgnacji i oczyszczania twarzy.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *