Krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Advanced Filler – niezastąpiony sposób na starzenie się skóry!

Skóra

krem pod oczy

Czas nieubłaganie przyspiesza swój bieg, odciskając piętno na zmęczonej skórze. Tryb życia współczesnej kobiety również nie pozostaje bez znaczenia dla jej cery. Nadmierny stres, zanieczyszczenia, niedobór snu, niewłaściwa dieta, pośpiech lub brak aktywności fizycznej – to tylko niektóre czynniki przyspieszające starzenie się skóry. Jak powstrzymać ten proces? Wypróbuj krem przeciwzmarszczkowy Vichy Liftactiv Advanced Filler!

Starzenie się skóry – przyczyny

Proces starzenia się skóry w sposób nierozerwalny wiąże się z wiekiem kobiety – zmianami hormonalnymi oraz chronobiologicznymi, jakie zachodzą w jej organizmie. Jednak, jak się okazuje, starzenie skóry w dużej mierze zależne jest od stylu życia, jaki prowadzimy – naszych codziennych reakcji, nawyków i podejmowanych aktywności. Nieodpowiedni sposób odżywiania, zanieczyszczone otoczenie, przewlekły stres, brak odpoczynku i inne rutynowe obciążenia przyczyniają się do powstawania licznych uszkodzeń skóry.

Starzenie się skóry – objawy

Niewłaściwy styl życia odbija się na kondycji naszej skóry, powodując jej powolne starzenie się. Nadmierny stres oraz brak snu czynią cerę szarą i ziemistą. Rysy twarzy tracą na wyrazistości, a pod oczami pojawiają się nieestetyczne worki i cienie. Jeżeli dodatkowo zaniedbujesz dietę – pijesz alkohol, jadasz nieregularnie, w pośpiechu, często zbyt małe lub zbyt duże porcje, możesz mieć również problem z niedożywioną, porowatą, miejscami tłustą bądź suchą skórą twarzy. Wysuszone i zanieczyszczone powietrze, ogrzewanie, transport i przemysł również uszkadzają cerę, która szarzeje, staje się coraz bardziej matowa i zmęczona. Z kolei dodatkowo narażona na promieniowanie UV – ulega przebarwieniom i zmianom pigmentacyjnym.

Dobry krem przeciwzmarszczkowy – sprawdzony sposób na zmarszczki

Oznaki starzenia się skóry można skutecznie niwelować, wybierając odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji zmęczonej cery. Powinny to być produkty o lekkiej, nietłustej konsystencji, pozbawione parabenów oraz innych szkodliwych składników. Na szczególną uwagę zasługuje krem na noc Vichy Liftactiv Advanced Filler. Ten dermokosmetyk, dzięki zawartości m.in. retinolu, skutecznie redukuje głębokie zmarszczki mimiczne i pionowe – zlokalizowane w okolicach ust oraz między brwiami (tzw. lwie zmarszczki). Krem przeciwzmarszczkowy z serii Liftactiv Advanced Filler regeneruje, wygładza i wzmocnia każdy rodzaj skóry. Zadowoli nawet cerę wrażliwą! Ponadto rozpromieni twarz i subtelnie podkreśli jej rysy. Preparat stosuj na noc – wówczas skóra zyska najwięcej, ponieważ to wtedy regeneruje się i odpoczywa najintensywniej.

Na ratunek zmęczonej skórze – codzienna pielęgnacja twarzy

Jak na co dzień pielęgnować skórę twarzy, aby zapewnić jej młody i świeży wygląd? Przeciwdziałaj procesowi starzenia behawioralnego, stosując się do kilku zasad:

  • staraj się regularnie jeść śniadania, a na wypadek napadów głodu zabieraj ze sobą zdrowe przekąski – np. orzechy, suszone owoce;
  • przesypiaj minimum 6-8 h, a w ciągu dnia pamiętaj o rozciąganiu ciała, głębokim oddychaniu i regularnej aktywności;
  • nie zapominaj o codziennym demakijażu – oczyszczaj swoją twarz bardzo skrupulatnie, dodatkowo stosuj specjalistyczne kosmetyki o właściwościach intensywnie nawilżających i odżywiających skórę (żele, pianki, kremy, serum, wodę termalną, itp.);
  • unikaj nadmiernej ekspozycji twarzy na słońce oraz wizyt w solarium, gdyż mocno wysuszają skórę.

Z biegiem lat twoja skóra wiele traci. Staje się znacznie mniej odporna i elastyczna. Szybko pojawiają się pierwsze zmarszczki, często także zmiany pigmentacyjne. Wiele jednak zależy od ciebie. Postaw na zdrowy styl życia, unikaj stresu i bezsennych nocy. Zdecyduj się na specjalistyczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe i poświęć czas na kompleksową pielęgnację zmęczonej skóry. Wszystko to pozwoli cieszyć się jej młodością przez długi czas.

Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *